კამპანია „ეს შენ გეხებას“ მიერ მომზადებული სარჩელი დარეგისტრირებულია
თბილისი. საკონსტიტუციო სასამართლომ „კამპანია ეს შენ გეხებას" მიერ მომზადებული სარჩელი დაარეგისტრირა.
„ფარულ მოსმენა-მიყურადებასთან დაკავშირებული საკანონმდებლო პაკეტი საკონსტიტუციო სასამართლოში საქართველოს 277-მა მოქალაქემ გაასაჩივრა. რეგისტრირებული სარჩელი უკვე გამოქვეყნდა საკონსტიტუციო სასამართლოს ვებ-გვერდზე.
ჯერჯერობით უცნობია, როდის დანიშნავს სასამართლო აღნიშნული სარჩელების არსებით განხილვას. რეგლამენტის თანახმად, კონსტიტუციური სარჩელის არსებითად განხილვის ვადა რეგისტრაციის მომენტიდან 4 თვეს არ უნდა აღემატებოდეს", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებ-გვერდზე.