პორტუგალიის ომბუდსმენის გამოცდილების გაზიარება
24–26 მაისს, პორტუგალიის დედაქალაქ ლისაბონში საქართველოს სახალხო დამცველისა და პორტუგალიის ომბუდსმენის ინსტიტუტებს შორის მიგრანტთა, თავშესაფრის მაძიებელთა და ლტოლვილთა საკითხებზე გამოცდილების გაზიარების მიზნით შეხვედრები გაიმართა.
ომბუდსმენის აპარატის წარმომადგენლები „ვიზიტის ფარგლებში შეხვდნენ პორტუგალიის ომბუდსმენის ოფისის წარმომადგენლებს, ასევე თავშესაფრის მაძიებელთა მიმღები და განსახლების ცენტრების ხელმძღვანელ პირებს; გაეცნენ მიგრანტებისა და ლტოლვილის სტატუსის მქონე პირთათვის პორტუგალიაში მოქმედი ინტეგრაციის პროგრამებს, რომლებიც ევროპაში ერთ-ერთ საუკეთესო პრაქტიკად ითვლება", ნათქვამია ომბუდსმენის ვებ-გვერდზე.