CENN-ის თავისუფალი გაკვეთილები კლიმატის ცვლილების შესახებ
აჭარა. 2017 წლის 23-27 ოქტომბერს, ევროკავშირის მხარდაჭერით მიმდინარე პროექტის, „ადგილობრივი რესურსებისა და პოტენციალის ოპტიმალური გამოყენება სოფლის განვითარებისათვის" ფარგლებში, CENN-მა ქედის მუნიციპალიტეტის 20-მდე სკოლაში მოსწავლეებს ჩაუტარა თავისუფალი გაკვეთილები კლიმატის ცვლილების თემაზე და ახალგაზრდებს კონკურში, „მე - ლიდერი", მონაწილეობის პირობები გააცნო.
პროექტს - "ადგილობრივი რესურსებისა და პოტენციალის ოპტიმალური გამოყენება სოფლის განვითარებისათვის" - ევროკავშირის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელის (CENN), საქართველოს სტრატეგიული კვლევებისა და განვითარების ცენტრი (CSRDG), დემოკრატიის ინსტიტუტთან (IoD) და ავსტრიის რეგიონული კვლევებისა და სივრცითი დაგეგმარების ინსტიტუტთან (ÖIR) თანამშრომლობით.
პროექტის მიზანია ადგილობრივი ეკონომიკური საქმიანობის დივერსიფიკაცია, ინვესტიციების მოზიდვა და კონკრეტული სასოფლო-სამეურნეო და გარემოსდაცვითი პრაქტიკის ხელშეწყობა სოფლის განვითარების თანამონაწილეობრივი, სტრატეგიული დაგეგმვის გზით.