განსხვავებული მოსაზრების ნიშნით დისკრიმინაცია შ.პ.ს. „ბიბლუსში“
თბილისი. განსხვავებული მოსაზრებების გამო, საქართველოს სახალხო დამცველმა შ.პ.ს. „ბიბლუსს" პირდაპირი დისკრიმინაციის დადგენის შესახებ რეკომენდაციით მიმართა.
საქმის ფაქტობრივი გარემოებების თანახმად, განმცხადებელმა, სხვა დასაქმებულებთან ერთად, შ.პ.ს. „ბიბლუსში" არსებულ შრომის პირობებზე საჯაროდ - ფეისბუქის მეშვეობით - ისაუბრა. 2017 წლის 15 თებერვალს, განმცხადებელი გათავისუფლდა დაკავებული პოზიციიდან შრომითი ხელშეკრულებითა და შრომის შინაგანაწესით დაკისრებული ვალდებულების უხეში დარღვევების გამო.
განმცხადებლის ინტერესებს სახალხო დამცველის აპარატში ააიპ „ადამიანის უფლებების სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრი (EMC)” წარმოადგენდა.