EMC-ს კონსტიტუციური სარჩელი სრულად დაკმაყოფილდა
აჭარა. 2018 წლის 11 მაისს საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლომ, საქმეზე - „საქართველოს მოქალაქე თამარ თანდაშვილი საქართველოს მთავრობის წინააღმდეგ" - EMC-ის სარჩელი სრულად დააკმაყოფილა.
ამ გადაწყვეტილებით, სასამართლომ გააუქმა მთავრობის დადგენილებით დამტკიცებული სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ერთიანი ბაზის ფორმირების წესის ნორმები, რომელიც სახელმწიფო საკუთრებაში არსებულ ფართში უკანონოდ მყოფი პირების საარსებო შემწეობაზე განაცხადის წარდგენის უფლებასა და შესაბამისად, დადგენილი საჭიროების მიუხედავად, მათ მიერ საარსებო შემწეობის მიღებას გამორიცხავდა.