სახალხო დამცველმა ევროსასამართლოს „რუსთავი 2-ის“ საქმესთან დაკავშირებით მიმართა
თბილისი. 2018 წლის 25 მაისს საქართველოს სახალხო დამცველმა ადამიანის უფლებათა ევროპულ სასამართლოს საქმეზე - „შ.პ.ს. სამაუწყებლო კომპანია რუსთავი 2 და სხვები საქართველოს წინააღმდეგ" - სასამართლო მეგობრის მოსაზრებით მიმართა.
„სასამართლო სექციის პრეზიდენტის მითითების შესაბამისად, სახალხო დამცველის მიერ წარდგენილი მოსაზრებები არ ეხება საქმის ფაქტობრივ გარემოებებს და დავის არსებით მხარეს. მოსაზრებებში სახალხო დამცველი შემოიფარგლა საკუთარი მანდატით და ყურადღება გაამახვილა საქმის მნიშვნელობის, ასევე ქვეყანაში გამოხატვის თავისუფლებისა და სამართლიანი სასამართლოს კუთხით არსებულ მდგომარეობასა და გამოწვევებზე", - ვკითხულობთ სახალხო დამცველის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.