TI-იმ ფინანსური გამჭვირვალობის ხუთვარსკვლავიანი ჯილდო მიიღო
თბილისი. არასამთავრობო ორგანიზაცია Transparify-ის მიერ გამოქვეყნებული ანგარიშის მიხედვით, „საერთაშორისო გამჭვირვალობა-საქართველომ" (TI) ფინანსური გამჭვირვალობის კუთხით 2018 წელს უმაღლესი შეფასება, ხუთვარსკვლავიანი ჯილდო მიიღო.
17 ივლისს გამოქვეყნებულ ანგარიშში 24 ქვეყნის 92 ანალიტიკური ინსტიტუტის ფინანსური გამჭვირვალობა არის შეფასებული. კერძოდ, Transparify აფასებს, თუ რამდენად ასაჯაროებენ არასამთავრობო ორგანიზაციები თავიანთი ვებ-გვერდების მეშვეობით დაფინანსების წარმომავლობისა და ოდენობების შესახებ ინფორმაციას. Transparify-ის რეიტინგში გამჭვირვალობის ხარისხის მიხედვით ორგანიზაციებს 0-დან 5 ქულამდე აქვთ მინიჭებული, სადაც 5 „ყველაზე გამჭვირვალეს" ნიშნავს.