ანგარიში საქართველო - ევროკავშირის დღის წესრიგის ამოცანების შესრულების შესახებ
თბილისი. ღია საზოგადოების ფონდი (OSGF) აქვეყნებს ახალ ანგარიშს საქართველო-ევროკავშირის 2017-2020 წლების ასოცირების დღის წესრიგით განსაზღვრული ამოცანების შესრულების შესახებ. მონიტორინგი და ანალიზი არასამთავრობოთა არაფორმალურმა კოალიციამ ღია საზოგადოების ფონდის მხარდაჭერით განახორციელა.
„ანგარიშში შეფასებულია 2017 წლიდან დღემდე დღის წესრიგში განსაზღვრული მოკლევადიანი პრიორიტეტების შესრულება და მათი ხარისხი. ასახულია მიღწევები და ხარვეზები ბავშვთა და ქალთა უფლებების, გარემოს დაცვის, ანტიკორუფციული სისტემის და საჯარო სამსახურის რეფორმის, მართლმსაჯულების რეფორმის, შრომითი სტანდარტებისა და პროფესიული კავშირების უფლებების, სოციალური პოლიტიკის მიმართულებით", ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.