საზოგადოებრივი მაუწყებლის გათავისუფლებული თანამშრომლები სამსახურს უბრუნდებიან
თბილისი. ადამიანის უფლებათა ცენტრის სამართლებრივი დახმარების შედეგად საზოგადოებრივ მაუწყებლიდან გათავისუფლებული ათეულობით თანამშრომლიდან 4 მოსარჩელე, მორიგების გზით, აღდგენილია დაკავებულ თანამდებობაზე, რაზეც მიღებულია სასამართლო განჩინება.
„1 მოსარჩელე, მხარესთან მორიგების გზით, დაკმაყოფილდა მის მიერ დასახელებული ფულადი კომპენსაციით. ხოლო 2 საქმეზე მიღებულია სასამართლოს გადაწყვეტილება გათავისუფლების ბრძანების ბათილად ცნობისა და 1 წლის შრომის ანაზღაურების კომპენსაციის სახით დაკისრების თაობაზე", ნათქვამია ორგანიზაციის გვერდზე სოციალურ ქსელში.