თბილისი. ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს 2019 წლის 27 სექტემბრის ოფიციალური წერილით, ადამიანის უფლებებს სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრს (EMC) ეცნობა, რომ ევროპულმა სასამართლომ 23 სექტემბერს მიიღო გადაწყვეტილება მაჩალიკაშვილის საქმის არსებითი განხილვის შესახებ და მთავრობასთან კომუნიკაცია დაიწყო.
„მნიშვნელოვანია, რომ ევროპულმა სასამართლომ საქმის არსებითი განხილვა დროულად და პრიორიტეტულად დაიწყო, რაც, მათ შორის, ამ საქმეზე უფლების დარღვევის სიმძიმეს და კონვენციისთვის სიცოცხლის უფლების დაცვის მაღალ ხარისხსა და მნიშვნელობას უკავშირდება“, ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.