აჭარა. ევროკავშირის მხარდაჭერით, ქედის, შუახევის და ხულოს მუნიციპალიტეტებსთვის ეკონომიკური განვითარების ერთობლივი გეგმა შემუშავდა.
საჯარო, კერძო და სამოქალაქო სექტორის 50-ზე მეტი წარმომადგენელმა მონაწილეობა მიიღო ქედის, შუახევის და ხულოს მუნიციპალიტეტების ეკონომიკური განვითარების გეგმის განხილვაში. დოკუმენტი ევროკავშირის მხარდაჭერით პროექტის, „მერები ეკონომიკური ზრდისთვის“, ფარგლებში შემუშავდა, ქედასა და ხულოში მიმდინარე ENPARD-ის სოფლის განვითარების პროექტებისა და ადგილობრვი განვითარების ჯგუფების აქტიური ჩართულობით.
ეკონომიკური განვითარების გეგმის მიზანია საერთო ინტერესების რეალიზაცია, მონაწილე მუნიციპალიტეტებს შორის ეკონომიკური განვითარების საკითხებში კოორდინაციის გაძლერება და ერთობლივი მოქმედება ადგილობრივი ეკონომიკის განვითარებისთვის.