ევროკავშირის ახალი 150-მილიონიანი პროგრამა საქართველოში
თბილისი. ევროკავშირი საქართველოში და საქართველოს მთავრობა იწყებენ ახალ, 150 მილიონი ლარის ღირებულების პროგრამას, რომელიც ხელს შეუწყობს ქვეყანაში პროფესიული განათლების ზრდასა და შრომის ბაზრის განვითარებას.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში და ევროპული განათლების ფონდის დირექტორმა, დღეს, „განათლება დასაქმებისთვის” (Skills4Jobs) პროგრამის მეორე ფაზა ოფიციალურიად გახსნეს. 5-წლიანი პროგრამის მიზანია, მაღალი ხარისხის პროფესიული განათლების, გაუმჯობესებული შრომითი პოლიტიკის და სამეწარმეო გადამზადების გზით შეუწყოს ხელი საქართელოს 105 000 მოქალაქის დასაქმებას.