ქართლი. კონკურენციის შესახებ საქართველოს კანონის საფუძველზე შექმნილი ტრენინგთა კურსის მეორე ეტაპის, ბოლო სწავლება რუსთავში ჩატარდა. სწავლება მიზნად ისახავდა ადგილობრივი თვითმმართველობების წარმომადგენელთა საქმიანობის კონკურენციის კანონმდებლობის მოთხოვნებთან შესაბამისობის უზრუნველყოფას.
სსიპ საქართველოს კონკურენციის სააგენტოს ინიციატივით, GIZ-ის სამართლის პროგრამის მხარდაჭერითა და სსიპ საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს აკადემიის ტექნიკური დახმარებით, 2019 წლის აპრილ-ივნისში საქართველოს ექვს შერჩეულ რეგიონში კანონის ზოგიერთი მუხლების პრაქტიკული გამოყენების შესახებ 14 სწავლება ჩატარდა, რომელმაც ჯამში 420 ადგილობრივი მოხელე მოიცვა.