ქარტიამ გასართობ გადაცემაში პირადი ცხოვრების ხელშეუხებლობის პრინციპის დარღვევა დაადგინა
თბილისი. საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის (საია) განცხადებით, საქართველოს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიამ გასართობ გადაცემაში პირადი ცხოვრების ხელშეუხებლობის პრინციპის დარღვევა დაადგინა.
„25 იანვარს ჟურნალისტური ეთიკის ქარტიამ სამაუწყებლო კომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „გვიანი SHOW" დისკრიმინაციისა და პირადი ცხოვრების ხელშეუხლებლობის პრინციპების დარღვევა დაადგინა. აღნიშნული საქმე პრეცედენტულია, ვინაიდან ქარტიამ პირველად იმსჯელა გასართობ გადაცემაში ფარული კამერის გამოყენებასა და მე-10 (პირადი ცხოვრების ხელშეუხებლობის) პრინციპის დარღვევაზე. განმცხადებლის ინტერესებს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია იცავდა“, ნათქვამია ორგანიზაციის ვებგვერდზე.