თბილისი. ანგარიში „ევროკავშირსა და საქართველოს შორის ასოცირების შეთანხმებით საქართველოს მიერ 2014-2018 წლებში ენერგეტიკის სფეროში აღებული ვალდებულებების შესრულების მდგომარეობის ანალიზი“ შექმნილია პროექტის – „სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების ინიციატივა“ – ფარგლებში. მასში მიმოხილულია:
- საქართველოს ენერგეტიკული ბაზარი, წარმოდგენილია საქართველოს ელექტროენერგეტიკული და ბუნებრივი გაზის ბაზრების ძირითადი მაჩვენებლები წლების მიხედვით;
- მოცემულია ინფორმაცია ენერგეტიკის სფეროში ასოცირების შეთანხმებით საქართველოს მიერ აღებული ვალდებულებების შესახებ და აღწერილია 2014-2018 წლებში აღნიშნული ვალდებულებების შესრულების მდგომარეობა.