ონლაინ შეხვედრა შეუწყნარებლობის და დისკრიმინაციის საკითხებზე
თბილისი. 25-26 მაისს, ჩართულობისა და განვითარების ცენტრმა ალბანეთის ეუთოს თავმჯდომარეობის მიერ ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანის უფლებების ოფისის (ODIHR) მხარდაჭერით გამართულ, პირველ, სრულად ონლაინ, შეუწყნარებლობასა და დისკრიმინაციის საკითხებზე ორიენტირებულ Supplementary Human Rights Demencion შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა.
„სესიაზე, რომელიც ონლაინ არატოლერანტობისა და დისკრიმინაციის თანამედროვე ფორმებს ეძღვნებოდა, „ჩართულობისა და განვითარების ცენტრის“ წარმომადგენელმა ისაუბრა იმ პრობლემებზე, რომლებთან გამკლავებაც საქართველოში გვიწევს. სიძულვილის ჯგუფების მოქმედებები, ლგბტქ თემის, მიგრანტებისა და სხვა ჯგუფებისადმი დისკრიმინაცია და არატოლერანტულობა, მათზე თავდასხმები, სიძულვილის ენის გამოყენება ონლაინ... თუმცა, ჩვენი გამოსვლის მთავარი ფოკუსი, ჩვენი კოლეგის, ვიტალი საფაროვის სიძულვილის ნიადაგზე ჩადენილი მკვლელობა და სააპელაციო სასამართლოში მიმდინარე საქმე იყო“, ნათქვამია ორგანიზაციის გვერდზე სოციალურ ქსელში.