თბილისი. მედიაჩექერი (Media Checker) აქვეყნებს მაია მეცხვარიშვილის ბლოგპოსტს: მუქარა ამოშანთვაზე, მხილება სიყალბეში - რას ემსახურება სატელევიზიო ომები.
მასალაში საუბარია მთავრობისადმი კრიტიკულად განწყობილი ტელევიზიების (TV Pirveli, Mtavari) მიერ მომზადებულ სიუჟეტებზე, რომლებსაც მეორეს მხრივ, ხელისუფლებისადმი ლოიალურად განწყობილი ტელევიზიები (ტელეკომპანია „იმედი“ და POSTV) განხილვის საგნად აქცევენ და ყალბ სიახლეს უწოდებენ.
„მთელ ამ ურთიერთდაპირისპირებაში რა თქმა უნდა დაზარალებული რჩება მაყურებელი, რომელიც ვერ იღებს ზუსტ, მიუკერძოებელ, დაბალანსებულ ცნობებს ქვეყანაში მიმდინარე პროცესებზე. თანაც იმ ფონზე, როდესაც ტელევიზიები საქართველოში კვლავ რჩებიან ინფორმაციის მიღების მთავარ წყაროდ“, ნათქვამია ბლოგპოსტში.