ახალგაზრდობის სააგენტო „სახელმწიფო ახალგაზრდული სტრატეგია 2025“-ის შექმნაზე მუშაობს
ახალგაზრდული სფეროსთვის უმნიშვნელოვანესი დოკუმეტი, რომელიც მომდევნო 5 წლის განმავლობაში ქვეყნის ახალგაზრდულ სტრატეგიას განსაზღვრავს, საქართველოში ევროკავშირის პროგრამის „Skills4jobs“ საერთაშორისო ექსპერტებისა და გაეროს სააგენტოების ადგილობრივი ექსპერტების მონაწილეობით იქმნება.
რეგიონულ ფორუმებზე სააგენტო სტრატეგიის ამ ეტაპზე არსებულ დოკუმენტს წარადგენს, ახალგაზრდები კი, თემატურ ჯგუფებში გაერთინდებიან და რეკომენდაციებს შეიმუშავებენ. ქვეყნის მასშტაბით ფორუმების დასრულების შემდეგ, სააგენტო, ახალგაზრდებისგან მიღებული რეკომენდაციების შემაჯამებელ ანგარიშს, სტრატეგიის დამტკიცების ეტაპზე, საქართველოს მთავრობას, სხვა შესაბამის დოკუმენტაციასთან ერთად წარუდგენს.