IDFI-სა და GYLA-ს ერთობლივი განცხადება
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი (IDFI) და საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია (GYLA) საჯარო მმართველობის პოლიტიკის დოკუმენტების შემუშავებასთან დაკავშირებით ერთობლივ განცხადებას ავრცელებენ.
საჯარო მმართველობის რეფორმის გზამკვლევის და 2019-2020 წლების სამოქმედო გეგმის ვადის გასვლის შესაბამისად, მთავრობის ადმინისტრაციამ ახალ სტრატეგიასა და სამოქმედო გეგმაზე დაიწყო მუშაობა. პროცესი სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა ჩართულობით დაიწყო.
ორგანიზაციები მიესალმებიან სამოქმედო გეგმის შემუშავების პროცესში სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობის უზრუნველყოფას და ამავდროულად, ხაზს უსვამენ წინა სტრატეგიულ დოკუმენტებთან დაკავშირებული ხარვეზების აღმოფხვრის აუცილებლობას...