თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის და ადამიანის უფლებათა სახლის ფონდის (HRHF) ერთობლივი განცხადება
თბილისი. თბილისის ადამიანის უფლებათა სახლის წევრი ორგანიზაციები და ადამიანის უფლებათა სახლის ფონდი ეხმიანებიან ISFED-ის მიერ 11 დეკემბერს გავრცელებული განცხადების შემდგომ განვითარებულ მოვლენებს.
განცხადების თანახმად, განვითარებული ტენდენციები საგანგაშოა, რადგან გასცდა ჯანსაღ კრიტიკასა და დისკუსიას და ორგანიზაციის, უფრო ფართოდ კი, ზოგადად სამოქალაქო სექტორის დისკრედიტაციას ახდენს.
„იმის ნაცვლად, რომ მოხდეს კონკრეტული ფაქტების განხილვა, ხდება ორგანიზაციის მთლიანი საქმიანობის დისკრედიტაცია და ხორციელდება თავდასხმები არა მხოლოდ ISFED- ზე, არამედ მთელ სამოქალაქო სექტორზე. მათ შორის, ნახსენები იყო შესაძლო გამოძიების დაწყება ფაქტთან დაკავშირებით. მისასალმებელია, რომ აღმოჩენილი ხარვეზის შესახებ ორგანიზაციამ საჯაროდ განაცხადა. ISFED უკვე 25 წელია ქვეყანაში არჩევნების სამართლიანად ჩატარების მონიტორინგს ახორციელებს და ვიმედოვნებთ, რომ ორგანიზაციას მიეცემა საშუალება უსაფრთხო გარემოში გააგრძელოს ეს მნიშვნელოვანი საქმიანობა და აღნიშნული ხარვეზის მიზეზებსა და შედეგებთან დაკავშირებით საზოგადოების ინფორმირება“, ნათქვამია განცხადებაში.