იმერეთი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველო იმერეთის სამოქალაქო საბჭოების მიერ 2019-2020 წლებში გაწეული მუშობის შედეგებს აქვეყნებს.
„ქუთაისში საზოგადოებრივი ტრანსპორტის სისტემის გამართვა, წყალტუბოს, ტყიბულის სოფლებში სასმელი წყლის მიწოდებისა და გარე განათების ბოძების მოწესრიგება, გზის საფარის რეაბილიტაცია და დაგება სხვადასხვა მუნიციპალიტეტებში, - ეს მცირე ჩამონათვალია იმ განხორციელებული პროექტებიდან, რომელთა ადვოკატირებაც შესაბამისი მუნიციპალიტეტების წინაშე „საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს” სამოქალაქო საბჭოები წევრებს უკავშირდება. 2019 წელს ჩვენი საბჭოების წევრებმა იმერეთში 38 პრობლემა მოიკვლიეს, ადგილობრივმა თვითმმართველობებმა კი 2020 წელს 15 მათგანი მოაგვარეს მუნიციპალური ბიუჯეტების რესურსებით“, - აღნიშნულია ორგანზიაციის მიერ გამოქვეყნებულ ინფორმაციაში.