თბილისი. პარტნიორობა ადამიანის უფლებებისთვის (PHR) მოითხოვს ნინოწმინდის პანსიონის ბავშვების უფლებების დაცვას სასამართლოს გზით.
„დაევალოს ჯანდაცვის სამინისტროს და ნინოწმინდის ბავშვთა თავშესაფარს, ხელი არ შეუშალოს სახალხო დამცველს შევიდეს იქ და განახორციელოს სრულყოფილი მონიტორინგი“ ჯანდაცვის სამინისტრო დაუყოვნებლი შევიდეს თავშესაფარში და შეისწავლოს იქ არსებული ვითარება“.
ამ მოთხოვნებით ორგანიზაციამ როგორც სპეციალური მოსარჩელის სტატუსის მქონემ თბილისის საქალაქო სასამართლოს უკვე მიმართა დიდი ზომის ინსტიტუციებში მცხოვრები ბავშვების უფლებების დაცვის მიზნით.