თბილისი. უფლებები საქართველოს ინფორმაციით, „უცხოელთა და მოქალაქეობის არმქონე პირთა სამართლებრივი მდგომარეობის შესახებ“ საქართველოს კანონში 2021 წლის 12 მაისიდან ცვლილებები შედის.
კერძოდ,
თავშესაფრის მაძიებელი საქართველოში ბინადრობის ნებართვის გაცემის მიზნებისთვის არ ჩაითვლება საქართველოში კანონიერად მყოფ პირად;
თავშესაფრის მაძიებლის სტატუსის მქონე პირები ვერ წარადგენენ განაცხადს ბინადრობის ნებართვაზე მათი საიდენტიფიკაციო მოწმობების საფუძველზე;
ვიდრე თავშესაფრის მაძიებლის განაცხადი საქართველოში თავშესაფრის მიღების შესახებ განხილვაში იქნება, მათ ეზღუდებათ ბინადრობის ნებართვაზე განაცხადის წარდგენის შესაძლებლობა.