თბილისი. ქალთა საინფორმაციო ცენტრი აქვეყნებს 2021 წლის CEDAW კომიტეტისთვის მომზადებულ ქალთა მიმართ დისკრიმინაციის ყველა ფორმის აღმოფხვრის შესახებ კონვენციის შესრულების ალტერნატიულ ანგარიშს.
„ანგარიშის საწყისი პროექტი მომზადდა არასამთავრობო ორგანიზაცია ქალთა საინფორმაციო ცენტრის მიერ, ხოლო ანგარიშის საბოლოო შემუშავების პროცესში ჩართული იყო 29 სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაცია, რომლებიც მუშაობენ გენდერულ თანასწორობასა და ქალთა უფლებების საკითხებზე საქართველოში. ანგარიში შემუშავდა გაეროს ქალთა ორგანიზაციისა და ნორვეგიის მთავრობის ტექნიკური და ფინანსური მხარდაჭერით“.