თბილისი. სოციალური სამართლიანობის ცენტრი (ყოფილი EMC) ეხმიანება ჩუღურეთის რაიონში - “ოქროს უბნის” ტერიტორიაზე მცხოვრები უსახლკაროდ დარჩენილი და დევნილი მოსახლეობის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნის განხორციელებას.
„სახელმწიფო ქმნის უსახლკარობის კრიმინალიზების საშიშ პრეცედენტს, რაც მომავალში შესაძლებელს გახდის, გამოსახლებას დაქვემდებარებული მოქალაქეები, ალტერნატიული საცხოვრისის არქონისა და უსახლკარობის გამო, გასამართლდნენ და დაისაჯონ“.
ორგანიზაცია სახელმწიფოს მოუწოდებს, არ დაუშვას უსახლკარო მოსახლეობის სისხლისსამართლებრივი დევნა და ისინი ღირსეული და გრძელვადიანი ალტერნატიული საცხოვრებლით უზრუნველყოს.