აჭარა. სოციალური სამართლიანობის ცენტრის ინფორმაციით, მაღალმთიან აჭარაში, სხვა რეგიონების მსგავსად ბოლო დღეებში ძლიერად მოთოვა და 2-3 დღეა სოფლების ნაწილს არ მიეწოდება ელექტროენერგია, ჩაკეტილია გზებიც.
„მაღალმთიანი აჭარისთვის მკაცრი ზამთარია დამახასიათებელი და ზედა სოფლები ცუდი ინფრასტრუქტურის გამო ხშირად იზოლაციაში ხვდება. ამ კლიმატური პირობების მიუხედავად, მაღალმთიან აჭარას არ ემსახურება საკუთარი რეანომობილი, რომელიც ჯანმრთელობის საჭიროების დროს მოქალაქეების სასწრაფო სამედიცინო მხარდაჭერას დროულად შეძლებდა“.
ორგანიზაცია უკვე მერამდენედ მოითხოვს, სახელმწიფომ მაღალმთიანი აჭარისთვის შესაბამისი სამედიცინო ინფრასტრუქტურა შექმნას მოქალაქეების სასწრაფო სამედიცინო მხარდაჭერის უზრუნველსაყოფად.