სამცხე-ჯავახეთი. საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური-ს და საქართველოს წითელი ჯვრის, ბორჯომისა და ახალციხის ერთობლივი მოხალისეთა გუნდებისათვის პრაქტიკული ტრენინგ-კურსი/სწავლება ჩატარდა.
„საველე სამუშაოები პრაქტიკულ სავარჯიშოებს მოიცავდა და მას სახანძრო-სამაშველო ძალების დეპარტამენტის ინსტრუქტორები უძღვებოდნენ.
აღნიშნული საქმიანობა ხორციელდება პროექტის „სამოქალაქო დაცვის სისტემის გაძლიერება მოხალისეთა შესაძლებლობების გაძლიერების გზით“ ფარგლებში, რომელიც მხარდაჭერილია, ევროკომისიის, ავსტრიის წითელი ჯვრის და ავსტრიის განვითარების კოოპერაციის მიერ“.