24 მაისს 11:00 საათზე, სასტუმრო „ქორთიარდ მარიოტში“ გაიმართება სსო მეტრის – სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების საარსებო გარემოს ანგარიშის პრეზენტაცია.
2021 წლის ანგარიშის თანახმად, საქართველში საზოგადოებრივი ორგანიზაციების, ადამიანის უფლებათა დამცველებისა და აქტივისტების გარემო 4.7 ქულით შეფასდა (კანონმდებლობა: 5.2 ქულა, პრაქტიკა 4.3 ქულა). რაც, შედეგების მიხედვით, საშუალო რისკის გარემოზე მიუთითებს.
ანგარიში მომზადდა სამოქალაქო საზოგადოების ინსტიტუტის (CSI), საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის (GYLA) და ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის თანამშრომლობითა (IDFI) და საზოგადოებრივი ორგანიზაციების მონაწილეობით. ანგარიში მომზადდა არაკომერციული სამართლის ევროპული ცენტრი (ECNL) და ევროკავშირი (EU) მხარდაჭერით.