წერილი ევროკომისიის პრეზიდენტს პროფ. ურსულა ფონ დერ ლაიენს
თბილისი. ქართული საზოგადოების წარმომადგენლები, სამოქალაქო ინიციატივის „გადადგი ნაბიჯი ევროპისკენ“ ეგიდით ევროკავშირს ელჩს კარლ ჰარცელს შეხვდნენ და ევროკომისიის პრეზიდენტის სახელზე წერილი გადასცეს.
წერილის ავტორები ურსულა ფონ დერ ლაიენს თხოვნით მიმართავენ, მხარი დაუჭიროს საქართველოს ევროკავშირში წევრობის კანდიდატობის განაცხადს, რამეთუ კანდიდატის სტატუსის მინიჭება ქართველი ხალხის ევროპული მისწრაფების აღიარება იქნება და დააჩქარებს ქვეყნის წინსვლას ყველა მნიშვნელოვანი მიმართულებით.
„გამოვთქვამთ იმედს, რომ ივნისში საქართველო, მოლდოვასა და უკრაინასთან ერთად, ევროკავშირის კანდიდატი ქვეყნის სტატუსს მოიპოვებს და ამ სამი ქვეყნის ისტორიაში ამით ახალი ეტაპი დაიწყება“.