თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს ინფორმაციით, ინდივიდუალურმა მეწარმემ, ალექსანდრე ხერგიანმა, რომელიც წარსულში მესტიის გამგებლის მოადგილე იყო, მესტიის მუნიციპალიტეტის შესყიდვებიდან 243,034 ლარი მიიღო.
„ის ამავე დროს მესტიის მერის მოადგილის, ნელი ნავერიანის შვილის ბიზნესპარტნიორია შპს „ჰაწვალი 2015“-ში. ნელი ნავერიანი საპარლამენტო უმრავლესობის წევრის, ვიქტორ ჯაფარიძის ბიძაშვილის მეუღლეა.
მოვუწოდებთ ანტიკორუფციულ სააგენტოს, შეისწავლოს თითოეული შესყიდვა და დაადგინოს, შეიცავს თუ არა კორუფციის შესაძლო ნიშნებს“, ნათქვამია ორგანიზაციის გვერდზე სოციალურ ქსელში.