აჭარა. საერთაშორისო გამჭვირვალობა - საქართველოს ცნობით, კორუფციის ნიშნები იკვეთება ბათუმთან ახლოს, Salibauri Hills-ის საცხოვრებელი უბნის მშენებლობის პროექტში, რომელსაც რუსეთის მოქალაქეების კომპანია „ეიჩ გრუპ დეველოპმენტი“ გეგმავს.
„კომპანიასთან დაკავშირებულმა საქართველოს ორმა მოქალაქემ ერთსა და იმავე დღეს (2022 წლის 25 ნოემბერს) მმართველ პარტიას ჯამში 40,000 ლარი შესწირა. ორ კვირაში პროექტისთვის კი ხელვაჩაურის საკრებულომ განაშენიანების დეტალური გეგმა (გდგ) დაამტკიცა.
შემოწირულებისა და ნებართვის გაცემის თარიღებს შორის სიახლოვე აღძრავს ეჭვს, რომ შემოწირულების მიზანი შესაძლოა მშენებლობის ნებართვის მოპოვება ყოფილიყო“.