როგორ გაშუქდა რუსულ მედიაში პუტინის გადაწყვეტილება საქართველოსთან ფრენების აღდგენაზე?
თბილისი. მითების დეტექტორი გიზიარებთ ბლოგპოსტს: როგორ გაშუქდა რუსულ მედიაში პუტინის გადაწყვეტილება საქართველოსთან ფრენების აღდგენაზე.
„10 მაისს რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმირ პუტინმა ორი ბრძანებულება გამოსცა, რითაც საქართველოსთან პირდაპირი ფრენების აკრძალვის 2019 წლის გადაწყვეტილება გააუქმა და საქართველოს მოქალაქეებისთვის რუსეთის ფედერაციაში 90 დღით უვიზოდ შესვლა დაუშვა. გადაწყვეტილება აქტიურად გაშუქდა რუსულ მედიაში. კრემლის პროპაგანდისტი ჟურნალისტები, პოლიტიკოსები და ტურისტული სფეროს წარმომადგენლები პუტინის გადაწყვეტილებას დადებითად შეხვდნენ. რუსულმა საინფორმაციო სააგენტოებმა კი “მართვის სტრატეგიული ინსტიტუტის” ხელმძღვანელ პეტრე მამრაძესა და “რადიო იმედის” წამყვან ლალი მოროშკინაზე დაყრდნობით განაცხადეს, რომ პუტინის გადაწყვეტილებას ქართველებიც მიესალმებიან“.