საერთაშორისო კონფერენცია - „ახალი საზღვრები: სამხრეთ კავკასია ახალი გამოწვევების ფონზე”
თბილისი. 22-23 ივნისს, კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრის (CRRC) მე-9 წლიური კონფერენცია „ახალი საზღვრები: სამხრეთ კავკასია ახალი გამოწვევების ფონზე” გაიმართა.
კონფერენციაზე მრგვალი მაგიდის დისკუსიის - „საარქივო ხელმისაწვდომობა და ღიაობა კავკასიასა და ევრაზიაში” ფარგლებში, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტის (IDFI) მეხსიერებისა და დეზინფორმაციის კვლევების მიმართულების ხელმძღვანელმა, ანტონ ვაჭარაძემ მოხსენება წარადგინა, სადაც ყურადღება გაამახვილა „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ” ახალი კანონისა და საჯაროობის სტანდარტების შესახებ.