შეხვედრა კლიმატის ცვლილებების ჩარჩო კონვენციის შესახებ
თბილისი. საქართველოს მთავრობის, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა და ექსპერტებმა მონაწილეობა მიიღეს საკონსულტაციო შეხვედრაში, რომელზეც გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციის ფარგლებში აღებული ვალდებულებები განიხილეს.
შეხვედრის მონაწილეებმა ყურადღება გაამახვილეს კლიმატის ცვლილების შერბილების სტრატეგიებზე და ეროვნულ დონეზე განსაზღვრული წვლილის (NDCs) განხორციელებაზე.
შეხვედრა ჩატარდა გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის და კავკასიის რეგიონული გარემოსდაცვითი ცენტრის (REC Caucasus) მიერ გაეროს განვითარების პროგრამისა და გლობალური გარემოსდაცვითი ფონდის (GEF) ხელშეწყობით.