ჭიათურის მუნიციპალიტეტში დეგრადირებული ტერიტორია აღდგება
იმერეთი. ევროკავშირისა და CENN-ის მხარდაჭერით ჭიათურის მუნიციპალიტეტში ანთროპოგენური ზემოქმედების შედეგად დეგრადირებული ტერიტორია აღდგება.
ორგანიზაცია „მხარდამხარმა“ საგრანტო პროექტის ფარგლებში, იმერეთის კლიმატის სამოქმედო ჯგუფის მხარდაჭერით, წარმატებული ადვოკატირება განახორციელა, რის შედეგადაც ჭიათურის მუნიციპალიტეტმა 2024 წლის ბიუჯეტში დეგრადირებულ ტერიტორიებზე გამწვანების სამუშაოების ჩასატარებლად 30,000 ლარი გამოყო.
ღონისძიება გაიმართა ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის: “საქართველოს კლიმატის პროგრამა” ფარგლებში. პროექტს ახორციელებს CENN, კახეთის რეგიონული განვითარების ფონდთან (KRDF), ჭიათურელთა კავშირთან (ACU), რაჭა–ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის აგროტურიზმის განვითარების ასოციაციასთან (RLS-ADA) და ახალგაზრდა პედაგოგთა კავშირთან (YPU) თანამშრომლობით.