25-26 იანვარს, ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი ქუთაისსა და ბათუმში კერძო სექტორთან ჩაატარა სამუშაო შეხვედრები ღია სამთავრობო მონაცემების ხელმისაწვდომობის საკითხებზე.
ღონისძიებები ჩატარდა The USAID Economic Governance Program - ის მხარდაჭერით განხორციელებული პროექტის - ღია სამთავრობო მონაცემების (OGD) კვლევა - ფარგლებში ღონისძიების მიზანია გამოავლინოს რა საჭიროებები, შესაძლებლობები და პოტენციალი გააჩნიათ კერძო კომპანიებს მონაცემების გამოყენებით შექმნან ახალი სერვისები, გაზარდონ საქმიანობის ეფექტურობა და ხელი შეუწყონ ეკონომიკურ ზრდას.