ბლოგი: „ბრძოლის უცნობი ფრონტი“
თბილისი. ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტი ახალ ბლოგს აქვეყნებს. ბლოგი მიმოიხილავს Sockpuppet-ების კოორდინირებულ ქმედებებს ქართული პოლიტიკის ირგვლივ, პოპულარულ ენციკლოპედიაში - ვიკიპედიაში.
„პორტალმა ვიკიპედიამ, 2022 წლის 25 მაისიდან - 2024 წლის 3 იანვრამდე პერიოდში ჩაატარა გამოძიება და გამოავლინა მომხმარებელი ArsenalAtletico2017, რომელიც ათეულობით მარიონეტის შექმნით ცდილობდა საზოგადოებრივ აზრზე მოეხდინა გავლენა. მათ შორის, საკუთარ შექმნილ sockpuppet-ებს, ორ მომხმარებელს, რომლებსაც თავად მართავდა, ერთმანეთში აკამათებდა, რათა გამოეწვია კამათში სხვა მომხმარებლების ჩართვა და მსგავსი მანიპულაციური ხერხით დაპირისპირების კერების შექმნა“.