თბილისი. განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრმა, სპეციალურად შერჩეული ოცი საგანმანათლებლო დაწესებულების წარმომადგენლისთვის, ტრენერთა ტრენინგი გამართა.
ტრენინგის მიზანი საქართველოში პირველი მოხალისეობის ციფრული ვებ-პლატფორმის www.volunteer.ge პოპულარიზაციაა.
ტრენინგის მონაწილეები გაეცნენ პლატფორმის მიზნებსა და მოხმარების წესებს. ვოლუნტერის სისტემაში ჩართვით მონაწილეები თავიანთ რეგიონებში სხვადასხვა მოხალისეობრივი აქტივობის განხორციელებას შეძლებენ.
ტრენინგი ორგანიზებული იყო ევროკავშირისა და კონრად ადენაუერის ფონდის მიერ დაფინანსებული პროექტის „სამოქალაქო საზოგადოების ინიციატივა: მდგრადი, ღია და ანგარიშვალდებული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციები საქართველოს განვითარებისთვის“ ფარგლებში. სრულად...