გურია. 2 მარტს, სოფელ ჩიბათის საჯარო სკოლამ საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტუტის პროექტ ააშენე საქართველოს ღონისძიება „გაიცანი ევროპას“ უმასპინძლა.
ღონისძიებების სერიები გურიის რეგიონის სამი მუნიციპალიტეტის 35-მდე სკოლის მოსწავლისა და მასწავლებლის ერთობლივი ინიციატივაა. ღონისძიების მიზანია საქართველოს EU-ში ინტეგრაციის პროცესის შესახებ გურიის რეგიონში ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას.
პროექტი „ააშენე საქართველო“ მიზნად ისახავს სხვადასხვა სფეროში წარმატებული ლიდერების და წამყვანი ექსპერტების ჩართულობას საქართველოში მიმდინარე პროცესებში, რათა ერთობლივად შეიმუშაონ ქვეყანაში არსებული პრობლემების გადაჭრის გზები.