პროექტის პრეზენტაცია
სვანეთი. 2 აგვისტოს,  „გურამ თიკანაძის სახელობის სვანეთის ახალგაზრდულმა ცენტრმა" სოფელ ლატალის საკვირაო სკოლაში პროექტის „ტყის კანონიერი მართვის ხელშეწყობა სამოქალაქო საზოგადოების ინტერესებიდან გამომდინარე" პრეზენტაცია გამართა. პრეზენტაციას 35-მდე მონაწილე - ადგილობრივი თვითმმართველობისა და სამხარეო ადმინისტრაციის, სატყეო დეპარტამენტის, ასევე არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლები, მცირე მეწარმეები და ლატალის თემში შემავალი დაინტერესებული მოსახლეობა დაესწრო. პრეზენტაციის შემდეგ გაიმართა
დისკუსია. პროექტმა „ტყის კანონიერი მართვის ხელშეწყობა სამოქალაქო საზოგადოების ინტერესებიდან გამომდინარე" განხორციელება ივლისიდან დაიწყო.  პროექტი „ჯიპაკის" ერთ-ერთი საგრანტო პროექტის „მოქალაქეთა ადვოკატირების გრანტების" ფარგლებში დაფინანსდა.