რეწვის ნამუშევრების გამოფენა
თბილისი. 26-28 სექტემბერს თბილისში ევროკავშირის აღმოსავლეთ პარტნიორობის კულტურის პროგრამის – „ტრადიციული რეწვის განვითარება საქართველოში, აზერბაიჯანსა და სომხეთში – ერთიანი პლატფორმის შემუშავება” – ფარგლებში, საერთაშორისო კონფერენცია ჩატარდა. კონფერენციის თემა იყო ინოვაციური მიდგომა ქვეყნის არა მხოლოდ კულტურული პოლიტიკის შემუშავების თვალსაზრისით, არამედ ამ სექტორში ეკონომიკური სარგებლიანობის წამოწევა, რაც დასაქმებასა და ეკონომიკურ ზრდას შეუწყობს ხელს.
კონფერენციის პარალელურად, რეწვის პროდუქციის წარმოებაში ინოვაციური მიდგომების წახალისების მიზნით, სამხრეთ კავკასიის ტრადიციული რეწვის ნამუშევრების ერთობლივი გამოფენა-კონკურსი მოეწყო. გამოფენაში 69 ქართველი რეწვის სპეციალისტმა მიიღო მონაწილეობა.