საპარლამენტო არჩევნების გაშუქების მედიამონიტორინგი
თბილისი. ადამიანის უფლებათა ცენტრმა გამოქვეყნა საპარლამენტო არჩევნების გაშუქების მედიამონიტროინგის ანგარიში. მონიტორები 30 ივლისი –12 აგვისტოს შუალედში აკვირდებოდნენ შემდეგ ტელეარხებზე გასულ პოლიტიკურ, სოციალურ და პოლიტიკურ რეკლამებს: საზოგადოებრივი მაუწყებელი, „იმედი", „რუსთავი 2", „კავკასია", „მაესტრო" და „მე-9 არხი".
მედიამონიტორინგი ხორციელდება ამერიკის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებული ოთხწლიანი პროექტის „ნდობის გაზრდა საარჩევნო პროცესებისადმი" ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს საარჩევნო სისტემების საერთაშორისო ფონდი (IFES).