NDI პოლიტიკური პარტიების რეიტინგს აქვეყნებს
თბილისი. 7 სექტემებრს ეროვნულ–დემოკრატიულმა ინსტიტუტმა (NDI) საზოგადოებრიციი აზრის კვლევის შედეგების მეორე ნაწილი წარადგინა, რომელიც მოიცავდა პოლიტიკური პარტიების რეიტინგისა და მოსახლეობის დამოკიდებულების კვლევას საპარლამენტო არჩვენების მიმართ. კვლევის მიხედვით იმ გამოკითხულ ადამიანთაგან, რომლებიც არჩევნებში იღებენ მონაწილეობას, 37 % მხარს ერთიან ნაციონალურ მოძრაობას უჭერს, 12 % კოალიცია „ქართულ ოცნებას", არ იცის 22 %მა და კითხვაზე პასუხის გაცემაზე უარი  გამოკითხულთა 21%–მა  განაცხადა.
კვლევისთვის საველე სამუშაოები ჩატარდა 31 ივლისი – 12 აგვისტოს პერიდოში, სულ ინტერვიუ ჩაუტარდა 2,038 ადამიანს საქართველოს მასშტაბით. კვლევის პირველ ნაწილში, რომელიც ორი დღით ადრე გამოქვეყნდა, ასახულია მოსახლეობის დამოკიდებულება დემოკრატიის, რეფორმების, საგარეო და საშინაო პოლიტიკის, მედიის  მიმართ.
NDI-ის კვლევები დაფინანსებულია შვედეთის საერთაშორისო განვითარების და თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) მიერ და მას ახორციელებს კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრი (CRRC).