მედიატორების მზადება მედიაციის საპილოტე პროექტისთვის
თბილისი. დიდ ბრიტანეთში არსებული დავების ეფექტურად მოგვარების ცენტრმა (CEDR) 18 ქართველ დელეგატს ჩაუტარა ტრენინგი მედიაციაში. ტრენინგის მონაწილეთა უმრავლესობა მიიღებს დავების ეფექტურად მოგვარების ცენტრის (CEDR) საერთაშორისო აკრედიტაციას, რათა იმუშაონ როგორც მედიატორებმა და ასევე მონაწილეობა მიიღონ JILEP-ის დაფინანსებულ სასამართლოსთან არსებული მედიაციის საპილოტე პროექტში. პროექტი 2012 წლის შემოდგომაზე დაიწყება.
სასამართლოსთან არსებული მედიაციის საპილოტე პროექტი გულისხმობს თანამშრომლობას USAIS/JILEP–ის, თბილისის საქალაქო სასამართლოს, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს, თბილისის სახელწმიფო უნივერსიტეტის დავების ალტერნატიული მოგვარების ეროვნული ცენტრის (TSU NCADR) და გერმანული საზოგადოება საერთაშორისო თანამეგობრობისთვის (GIZ) შორის. პროექტის მიზანია სამართლიანობისადმი ხელმისწავდომობის გაზრდა და სასამართლოს ეფექტურობის გაძლიერება საქართველოში.