პროექტი - „ახალგაზრდებში დემოკრატიული იდეების პოპულარიზაცია“
აჭარა. ასოციაცია თავისუფალ ჟურნალისტთა სახლი დემოკრატიის მხარდამჭერი ნაციონალური ფონდის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს პროექტს - „ახალგაზრდებში დემოკრატიული იდეების პოპულარიზაცია". პროექტის ფარგლებში ჩართული 12 კაციანი მოხალისეთა სტუდენტების ჯგუფი მედია კოორდინატორის ხელმძღვანელობით 12-15 წუთამდე ანალიტიკურ სიუჟეტებს შემდეგ თემებზე ამზადებს: აღმსარებლობისა და რწმენის თავისუფლება, ქალთა უფლებები/გენდერი, ბავშთა უფლებები/ განათლების უფლებება, ტრადიციები, სოციალური უფლებები, ინფორმაციის მიღების ხელმისაწვდომობა.
სიუჟეტების გადაღება ხორცილედება აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მაღალმთიან მუნიციპალიტეტებში: ხულო, შუახევი, ქედა, ხელვაჩაური და ქობულეთი.