საჯარო დაწესებულებების ვებგვერდების მონიტორინგის შედეგები
თბილისი. 19 სექტემბერს ინფორმაციის თავისუფლების განვითარების ინსტიტუტმა (IDFI) საჯარო დაწესებულებების ვებგვერდების მონიტორინგის შედეგები წარადგინა. ორგანიზაციამ მონიტორინგი გაუწია 104 საჯარო დაწესებულების ვებგვერდს. მონიტორინგის პროცესში ინსტიტუტმა შეაფასა, თუ რამდენად გამჭვირვალე და სრულყოფილია მთავრობის საიტებზე განთავსებული საჯარო ინფორმაცია.
მონიტორინგის მიხედვით ვებგვერდების ინფორმაციული გამჭვირვალობისა (13.91%) და ტექნიკური გამართულობის ხარისხი( 39.7 %) დაბალია.
მონიტორინგი პროექტის – „საქართველოს საჯარო დაწესებულებების საინფორმაციო (ინტერნეტ) რესურსების მონიტორინგის" – ფარგლებში განხორციელდა და მისი მხარდამჭრები ორგანიზაციებია  ფონდი „ღია საზოგადოება-საქართველო" და „ეროვნული უსაფრთხოების არქივი".