ტრენინგი ლიდერობის უნარ-ჩვევებზე პროექტის „ლიდერთა აკადემია“ ფარგლებში
იმერეთი.14-16 სექტემბერს პროექტის – „ლიდერთა აკადემია" – ფარგლებში, რომელსაც პოლონური ორგანიზაცია „ფონდი მდგრადი განვითარებისათვის" ახორციელებს ტყიბულის განვითარების ფონდთან, ასოციაცია CENN-თან, „ელკანასთან" და შავი ზღვის ეკო-აკადემიასთან თანამშრომლობით, ჩატარდა  ტრენინგი ლიდერობის უნარ-ჩვევებზე ტყიბულის მუნიციპალიტეტის სოფელ საწირეში.
ტრენინგს ესწრებოდნენ  ზემოთ აღნიშნული პროექტის ბენეფიციარები ქედის, ამბროლაურის, ჭიათურის და ტყიბულის მუნიციპალიტეტებიდან.  ტრენინგის მიზანს მონაწილეებისათვის ლიდერობის უნარ-ჩვევების ჩამოყალიბება და განვითარება წარმოადგენდა. ტრენინგის ბოლო ნაწილი დაეთმო საპილოტე პროექტების მონახაზის განხილვას, რომელსაც ბენეფიციარები განახორციელებენ ადგილზე პროექტის „ლიდერთა აკადემია" ფარგლებში.
ტრენინგი  ელკანას, CENN, BSEA-დან  და თერჯოლის მოსწავლე ახალგაზრდობის მუნიციპალური ცენტრიდან მოწვეული ექსპერტების მიერ ჩატარდა.
პროექტის მომდევნო ეტაპზე შერჩეული მონაწილეები გაემგზავრებიან პოლონეთში სასწავლო ვიზიტით და შეხვდებიან ლიდერებს ადგილობრივ დონეზე.