გამჭვირვალობა ყვარლის მუნიციპალიტეტში განვითარებულ მოვლენებზე
თბილისი. საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველომ სოციალურ ქსელში განცხადება გაავრცელა. „25 აპრილს ყვარელში, მუნიციპალიტეტის გამგებლის დავით ქევხიშვილის გადაყენების წინააღმდეგ გამართულ აქციაზე პოლიციამ ქევხიშვილი და მისი 17 მომხრე წვრილმანი ხულიგნობის ბრალდებით დააკავა. სასამართლომ დაკავებულებს ადმინისტრაციული ჯარიმები შეუფარდა.
...მოვუწოდებთ შინაგან საქმეთა სამინისტროს და და მთავარ პროკურატურას, წინასაარჩევნო პერიოდში თავი შეიკავონ პოლიტიკურად აქტიური პირების მიმართ სამართლებრივი მოქმედებების განხორციელებისაგან; თვითმმართველობის ორგანოებს, გაითვალისწინონ თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნებისთვის უწყებათაშორისი კომისიის რეკომენდაცია და თავი შეიკავონ წინასაარჩევნო პერიოდში იმპიჩმენტის პროცედურის განხორცილებისგან".