მაუწყებლის თვითრეგულირების ორგანომ არასამთავრობოების საჩივარი არ დააკმაყოფილა
თბილისი. media.ge-ის ინფორაციით, საქართველოს საზოგადოებრივი მაუწყებლის თვითრეგულირების ორგანომ არ დააკმაყოფილა 9 არასამათავრობო ორგანიზაციისა და ერთი ფიზიკური პირის საჩივარი. იგი აღდგომის დღეს სასულიერო პირის მიერ პირველი არხის ეთერში გაკეთებულ განცხადებას ეხებოდა.
ვებგვერდის ინფორმაციით, არასამთავრობო ორგანიზაციები თვითრეგულირების ორგანოს მიერ მიღებულ გადაწყვეტილების გასაჩივრებას გეგმავენ. განცხადების ხელმომწერები არიან - მედიის განვითარების ფონდი (MDF), ტოლერანტობისა და მრავალფეროვნების ინსტიტუტი (TDI), იდენტობა, ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია (GYLA), ადამიანის უფლებების სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრი (EMC), ქალთა ინიციატივების მხარდამჭერი ჯგუფი, ქალთა ფონდი საქართველოში, საფარი, კონსტიტუციის 42-ე მუხლი და მოქალაქე - ნინო ბოლქვაძე. სრულად...