სამეგრელო. 12, 13 და 14 ოქტომბერს ზუგდიდსა და მესტიაში ასოციაცია „ათნათის" ორგანიზებით მასწავლებლებისთვის ტრენინგი ჩატარდა. ტრენინგის თემა იყო „დემოკრატიის სწავლება სკოლაში" და მას 38 მასწავლებელი დაესწრო.
ტრენინგები ჩატარდა პროექტის „განათლება ხარისხის ნიშნით" ფარგლებში, რომელსაც ასოციაცია „ათინათი" ახორციელებს პოლონურ ორგანიზაციასთან „ფონდი განათლება დემოკრატიისთვის" (FED) პარტნიორობით. პროექტი დაფინასნებულია პოლონეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროს საგარეო დახმარების პროგრამის ფარგლებში.